Аскохітоз гороху
Ascochyta pisi, А. pinodes

Збудник блідоп’ятнистого аскохітозу - A. pisi вражає переважно боби і насіння, рідше стебла і листя. На бобах, стеблах і листках утворюються вдавлені округлі або довгасті плями зі світлим центром і темно-бурою облямівкою. A. pinodes, збудник темноп’ятнистого аскохітозу, вражає всі органи рослин. На листі гриб викликає опуклі темно-коричневі плями різноманітної величини і форми. Краї плями не мають темного обідка, центр темніше. На стеблах - дрібні, точкові або подовжені виразки. На бобах плями темно-коричневі, опуклі. Поразка кореневої шийки супроводжується побурінням і загниванням тканин.
Основне джерело інфекції - хворе насіння та заражені рослинні рештки.
Крім гороху, хвороба може вражати чину (Lathyrus pratensis L.), нут (Cicer arietinum L.), пелюшку (Pisun arvense L.), вику (Vicia sativa L.), сочевицю (Lens esculenta Moench.), квасолю (Phaseolus vulgaris (L.) Sav.) та ін.
Зараження рослин відбувається при температурі вище 4оС і вологості вище 90%. Сильний розвиток аскохітозом спостерігається при випаданні рясних опадів при 20-25оС. Інкубаційний період залежно від температури і виду збудника може варіювати від 2 до 4 днів. При чергуванні вологою і сухої погоди розвиток хвороби стримується, а при температурі вище 35оС припиняється повністю. Інтенсивність розвитку блідоп’ятнистого аскохітозу більше залежить від кількості опадів, що випали, для розвитку темноп’ятнистого достатня вологість 78-86%. Хвороба поширена до районів з достатнім або надлишковим зволоженням.
Найбільшої шкоди завдає культурі гороху. Шкідливість проявляється в зниженні схожості насіння, випаданні сходів, зниження врожайності культури, погіршенні смакових якостей зеленого горошку.
Захисні заходи:

  • Посів в оптимальні терміни.
  • Дотримання сівозміни (повернення гороху на колишнє місце через 3-4 роки).
  • Розміщення гороху по культурам що не поражаються, наприклад по зерновим.
  • Своєчасне збірання сім'яників.
  • Глибока заорювання рослинних залишків з осені.
  • Вирощування стійких сортів.
  • Протруювання насіння: Вінцит 050, к.с. - 2,0 л/т
  • Обробка насіннєвих посівів: Імпакт К, к.с. - 0,6-0,8 л/га

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути) %item_reviews%