Пероноспороз сої
Peronospora manshurica

Джерела інфекції - заражені насіння та рослинні залишки культурної та дикоростучої сої. На уражених сім'ядолях утворюється ніжний наліт спороношення, сім'ядолі жовтіють і обпадають. При локальному ураженні дорослих рослин на верхній стороні листя формуються ясно-зелені плями, які з часом буріють; на нижній стороні листа утворюється сірувато-фіолетовий повстяний наліт спороношення. При ураженні бобів наліт частіше розвивається всередині бобів. При дифузній формі - все листя і черешки покриваються суцільним нальотом спороношення. Боби на таких рослинах деформовані, насіння може не сформуватіся. При обох формах захворювання насіння покрите жовтувато-сірим щільним борошнистим нальотом ооспор. Навесні відновлення гриба відбувається тільки ооспорами. Життєздатність їх на насінні становить 1,5 року, на рослинних рештках - 1 рік. Протягом вегетаційного періоду гриб дає 4-6 поколінь конідій. Інкубаційний період - 4-15 днів
Спороношення гриба утворюється при температурі не нижче 18-20оС і відносної вологості повітря 95-100%. Спекотна і суха погода затримує розвиток хвороби. Сильні зливи не сприяють поширенню та розвитку захворювання, тому що змивають спори патогена.
Вражає культурну та дикорослу сою, викликаючи зменшення асиміляційної поверхні листя, що приводить до зниження продуктивності хворих рослин на 40% і вмісту олії до 1,07%, схожість насіння зменшується на 30%, а вага насіння знижується на 5-50%.
Захисні заходи:

  • Дотримання сівозміни
  • Зяблева оранка
  • Ранні строки сівби
  • Протруювання насіння Вінцит 050, к.с. -2,0 л/т)
  • Використання стійких сортів

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути) %item_reviews%