Септоріоз
Septoria nodorum
Вражає всі надземні органи рослини. Перші ознаки проявляються на колеоптиле у вигляді окремих незграбних коричневих плям, бурих смуг. Колеоптиле часто коротшає, на паростках утворюються дрібні чорні горбки - пікніди збудника. Іноді відзначається скручування проростків, викривлення, побуріння шийки і заснування перших листя. Сходи нерівномірні, укорочені, деформовані.
На листі і піхвах утворює численні, дрібні, довгасті, у вигляді штрихів або темно-бурі з хлоротичні облямівкою плями. На стеблах плями брудно-бурі, розпливчасті, поступово знебарвлюються. На колосках уражаються колоскові луски з утворенням темно-бурих пізніше светліючих плям. Хвороба може переходити на зерно, яке не має видимих ??симптомів ураження і відрізняється від здорового легковажністю і щуплістю.
Збудник зберігається на рослинних рештках, сходах і насінні. Конідії і аскоспори є джерелом первинного зараження сходів пшениці. Протягом вегетації поширення відбувається за допомогою конідій.
Розвиток і поширення хвороби залежить від метеорологічних факторів. Для проростання конідій оптимальна теіпература - 23oС і відносна вологість повітря 100% (краще в крапельно-рідкої формі). В епіфітотії септоріозу пшениці вирішальне значення мають рясні і відносно часті опади. Тому недолік вологи навесні (в період накопичення інфекційного початку на сходах) і в наступні літні місяці знижує поширення хвороби.
Шкідливість захворювання полягає в недобір урожаю через загибель рослин, а також зменшенні кущистості рослин та продуктивності колоса.
Фактори, що сприяють розвитку хвороби:

  • Недотримання умов зберігання насіннєвого матеріалу.
Заходи боротьби:

  • Використання стійких і витривалих сортів.
  • Дотримання сівозміни
  • Запашка пожнивних залишків і сходів падалиці.
  • Оптимальні строки посіву.
  • Внесення повного мінерального добрива (NPK) з мікроелементами (марганець, бор, мідь).
  • Своєчасне збірання, сушка зерна, тепловий обігрів.
  • Протруювання насіння (Вінцит 050, к.с. - 1,5-2,0 л/га, Вінцит Форте, к.с. - 1,0 л/га)
  • Одне - або дворазова обробка рослин в період вегетації: Імпакт 25, к.с. - 0,5 л/га, Імпакт К, к.с. - 0,6-0,8 л / га, Імпакт Т, к.с. - 0,6-1,0 л/га) Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути)