Трипс тютюновий сої
 Thrips tabaci

Довжина тіла 0,8-1,0 мм. Дві пари крил оточені бахромою з війок, колір тіла від жовтого до майже чорного. Личинки безкрилі, першого віку білого кольору, другого віку та німфи - жовті.
Зимують імаго, переважно самки, в грунті та рослинних рештках, на глибині 5-7 см, в теплицях, парниках, сховищах під сухими лусками цибулі. З місць зимівлі виходять у 2-3-й декадах квітня, заселяючи спочатку бур'яни. Самка відкладає яйця в тканини листків. Плодючість - до 100 яєць. Ембріональний розвиток триває 3-7 діб, Личинкова стадія - 8-10 діб. Личинки двох віків. Велика частина популяції знаходиться на сформованих листках, одиничні личинки та імаго на старіючих і молодих листках. Личинки воліють групове харчування на нижній стороні листа, де зосереджено до 97,2% їх числа. Рідше личинки зустрічаються на плодах і в квітках. Повний цикл розвитку одного покоління становить 15-30 діб. Розвивається в 4-6 поколіннях, у теплицях дає 6-8 поколінь.
Многоядний, пошкоджує понад 150 видів рослин у відкритому та закритому грунті.
Дорослі трипси і личинки висмоктують сік з листя, викликаючи утворення жовтувато-коричневих плям, посипаних чорними екскрементами. Вони пошкоджують також пелюстки, тичинки та зав'язі. Вміст хлорофілу в листках знижується на 17,5-43,4%. Удвічі зростає випаровування води з листка, що викликає великий дефіцит вологи в рослині. Лист повністю відмирає при щільності більше 60 личинок/100 см². При щільності менше 10 особин/100 см² некрози на листках не утворюються. При високій чисельності трипсів лист набуває хлоротичний вид і незабаром засихає.
Захисні заходи:

  • Сівозміна
  • Знищення післяжнивних залишків
  • Глибока зяблева оранка
  • Обробка: Варант - 0,2 л/га, Данадим Стабільний - 0,5-1,0 л/га, Золон - 1,5-3,0 л/га, Фуфанон - 0,5-1,2 л/га

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути) %item_reviews%