Луговий метелик сої
 Loxostege sticticalis

Самець менше самки (розмах крил самця 18-20 мм, самки - 20-26 мм). Тривалість життя 4-20 днів. Плодючість від 30 до 300 яєць, максимум 600 яєць. Яйця відкладаються на нижню сторону листя, сходи і на грунт групами по 2-3 шт. (іноді більше 20шт.), або по одному. Тривалість розвитку яєць 2-15 днів. Гусениці розвиваються протягом 10-30 днів в залежності від температури, досягаючи в останньому 5 віці 35 мм. Забарвлення гусениць: від світло-зеленої до сіро-зеленої, майже чорної. На спинній стороні - темна смуга і по дві смуги з боків. Голова чорна зі світлим малюнком. Зимують завершили харчування гусениці в коконах у грунті. Стадія лялечки триває 7-38 днів.
Літ метеликів відбувається в різні терміни залежно від зони і часто розтягнутий: імаго перезимувало покоління - в травні-червні, першого покоління - в червні-липні, другого покоління - липні-серпні, третього і четвертого поколінь - в серпні-вересні. Для початку відкладання яєць метелика мають потребу в харчуванні нектаром. У пошуках місць харчування і відкладання яєць імаго здатні пролітати десятки кілометрів. Розвиток залежить від температури і суми опадів у періоди харчування гусениць, розвитку лялечок, льоту метеликів (оптимум ГТК 0,9-1,7). У період зимівлі гусениці здатні витримувати низькі температури до -40°C. Чисельність залежить від активності ентомофагів (паразитів і хижаків) і ентомопатогенних. Гусениці воліють харчуються на бур'янистих рослинах. Гусениці 3 віку можуть харчуватися культурними рослинами, якщо відсутні бур'яни.
Проявляє свою шкодочинність в періоди підйому чисельності та масових розмножень, що відбуваються з циклічністю в 10-12 років. Знижує врожай до 60%, іноді викликає 100% загибель рослин, економічний поріг шкодочинності - 10 гусениць на 1 м2. Найбільший збиток наносить цукрових буряках, багаторічним бобовим, соняшнику, гороху, коноплях, кукурудзі, овочевим рослинам; здатний пошкоджувати ячмінь, пшеницю, сорго, картопля.
Заходи боротьби:

  • Глибока зяблева оранка,
  • Міжрядна обробка, розпушування з підгортанням.
  • Обробка: Данадім Стабільний - 1,0 л/га, Фуфанон - 1,2 л/га, Золон - 1,5 - 2,0 л/га
  • Випуск трихограми.
  • Використання біопрепаратів

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути)