Бавовникова совка сої
Helicoverpa armigera

Довжина тіла 12-20 мм, розмах крил 30-40 мм.
Тривалість життя імаго в залежності від температури 20-40 днів. Плодючість 500-1000 яєць (максимально до 3000). Яйця відкладаються по 1, рідше по 2-3 на листя і генеративні органи рослин: квіти, прицвітники, бутони (бавовник, нут, соя, соняшник, томат), на нитки качанів, волоті і опушені частини стебла (кукурудза). Тривалість розвитку яєць влітку 2-4 діб, а навесні і восени 4-12 діб.
Гусениці розвиваються протягом 13-22 днів, досягають в останньому 6 віці 35-40 мм в довжину. Забарвлення гусениць варіює від світло-зеленого і жовтого до червоно-бурого. Голова жовта з плямами, грудної щит з темним малюнком. Уздовж тіла проходять 3 широкі темні лінії і жовта світла смуга збоку під дихальцями, черевна сторона тіла світліша. Зимують лялечки в грунті.
Розвивається в 2-4 поколіннях. Сума ефективних температур для розвитку 1 покоління 550 ° при порозі 11 ° C. Виліт метеликів починається при середньодобовій температурі 18-20 ° С - в середині червня. Виліт метеликів триває більше місяця. Літ метеликів різних поколінь зазвичай перекривається і триває до жовтня-листопада. Для відкладання яєць метелики мають потребу в харчуванні нектаром. Вони активні в сутінки і вночі. Розвиток залежить від температури й опадів, особливо в зимово-весняний період. Чисельність залежить від активності ентомофагів (хижаки і паразити) і ентомопатогенних. Гусениці 1-2 віків живляться листям, 3-6 - генеративних органами.
Найбільший збиток завдає бавовнику, томату, кукурудзі, нуту, сої, люцерні, соняшнику, тютюну. Може пошкоджувати горох, гарбуз, кабачок, рицину, кенаф, джут.
Захисні заходи:

  • Вирощування стійких сортів
  • Знищення бур'янів
  • Видалення з поля рослинних залишків після збирання врожаю
  • Глибока зяблева оранка
  • Міжрядні обробки
  • Обробка рослин в період розвитку гусениць: Вантекс - 0,06 - 0,07 л / га, Данадим Стабільний - 1,0 л / га, Данадим Мікс - 1,0 л / га, Золон - 1,5-3,0 л / га, Фуфанон - 1,2 л / га
  • Випуск - Trichogramma spp., Habrobracon hebetor
  • Використання біопрепаратів
  • Моніторинг і сигналізація за допомогою феромонних пасток.

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути) %item_reviews%