Акацієва вогнівка сої
Etiella zinckenella

Довжина тіла 8-11 мм, розмах крил 19-27 мм. Крила довші за черевця, передні жовто-або коричнево-сірі. Задні крила світло-сірі. Забарвлення гусениць: від брудно-зеленувато-сірого до червонуватого, довжина до 15-22 мм. Розвивається до трьох поколінь на рік. Тривалість життя імаго до 20 днів, середня плодючість 100-300, максимально до 600 яєць.
Гусениці зимують в коконі в грунті на глибині 2-5 см. Виліт імаго починається в травні-червні, максимальний літ - у середині червня. Літ розтягнутий, терміни вильоту поколінь частково перекриваються. Метелики активні в глибокі сутінки і вночі; потребують додаткового харчування. Розвивається на більш ніж 80 видах культурних і дикорослих бобових, в т.ч. сої, горосі, чечевиці, люпині, горошкові, жовтії та білії акації, конюшині, люцерні, еспарцеті, чині та астрагалу.
Запліднені самки відкладають яйця поодинці на зав'язі з підсохлим віночком, або на молоді плоди. Гусениці живуть всередині бобів, виїдаючи насіння. Легко переходять з одного боба в інший.
Інтенсивному розмноженню сприяє посушлива погода весняно-літнього періоду. Помітний вплив на зниження чисельності надають ентомофаги, зокрема трихограма та представники род. Braconidae і Ichneumonidae, хижі членистоногі, грибні та бактеріальні захворювання.
Пошкоджені гусеницями насіння втрачає товарну цінність і стають непридатними до посіву. Особливо сильно ушкоджуються посіви зернобобових, розташовані поблизу захисних лісосмуг з білою та жовтою акацією, які служать місцями резервації шкідника. Найбільшої шкоди наноситься на півдні.
ЕПШ - (в фазу цвітіння-дозрівання) - 2-3 яйця на 1 рослині, при 5%-ном заселенні посіву
Захисні заходи:

  • Посів зернобобових в ранні оптимальні строки
  • Своєчасна збирання врожаю
  • Глибока зяблева оранка на глибину 20-25 см
  • Просторова ізоляція від акацієвих насаджень
  • Застосування інсектицидів в стислі терміни, що передують масовому впровадженню гусениць всередину бобів: Данадім Стабільний - 0,5-1,0 л/га, Золон - 1,5-3,0 л/га, Фуфанон - 0,5-1,2 л/га
  • Стійкі сорти
  • Моніторинг за допомогою пасток з статевими атрактантамі.

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути)