Фузаріоз сої
Fusarium oxysporum, F. solani, F. gibbosum, F. avenaceum, F. culmorum, F. heterosporium

Джерела інфекції - заражені грунт, насіння і рослинні залишки. Зустрічається кілька типів прояву фузаріозу: коренева гниль, загибель точки росту, зів'янення, плямистість листя, загнивання бобів і насіння. На сходах хвороба проявляється у вигляді побуріння кореневої шийки і кореня. На сім'ядолях. глибокі бурі виразки, у вологу погоду покриваються біло-рожевим спороношенням гриба. При ураженні точки росту сходи часто гинуть. Кореневі гнилі на дорослих рослинах характеризуються потоншенням і побурінням кореневої шийки, що призводить до надламивання стебел і загнивання коренів. На листках з'являються дрібні, потім збільшуються плями, неуражені частину листа жовтіє і підсихає. Трахеомікозное в'янення (збудник F. oxysporum) спостерігається в основному в фазу цвітіння і утворення бобів. При цьому листя втрачає тургор, жовтіє, потім засихає вся рослина. На поперечному зрізі стебла помітно побуріння. В результаті фузаріозного зараження відбувається опадання квіток і зав'язі. На бобах фузаріоз проявляється в кінці вегетації у вигляді плям і виразок. На стінці стулок утворюється міцеліальних плівка, яка проникає в насіння. Заражені насіння зморшкуваті, щуплі.
Мінімальна температура для проростання спор збудників фузаріозу 4оС; оптимальна для росту - 20-25оС. Кореневі гнилі переважають при достатньому та надмірному зволоженні. Найбільше зараження кореневої системи рослин відбувається при вологості грунту 70%. Трахеомікозное в'янення розвивається в суху і жарку погоду.
Збудники фузаріозу широко спеціалізовані, вражають багато видів рослин з різних родин. Захворювання дуже шкідливо. Розвиток на всходах призводить до загибелі рослин. Хворі дорослі рослини відстають у рості, утворюють щуплі боби, або боби не зав'язуються зовсім; дають щуплі невсхожіе насіння. Маса зерна при сильному ураженні рослин може знижуватися на 57-77%.
Захисні заходи:

  • Дотримання сівозміни
  • Зяблева оранка
  • Оптимальні строки сівби
  • Своєчасне збирання та сушка зерна
  • Протруювання насіння: Вінцит 050, к.с. -2,0 л/т)
  • Обробка рослин у період вегетації: Імпакт К, к.с. - 0,6-0,8 л/га
  • Використання стійких сортів

Переваги

Рекомендації до застосування


Реєстрація препарату (переглянути)