Законопроект "Про ринок землі України" буде розглянуто 20 жовтня 2011
 
Законопроект "Про ринок землі", як планується, буде розглянутий Верховною Радою у першому читанні 20 жовтня 2011, повідомила радник голови Державного агентства земельних ресурсів України Юлія Курбаков.
 
На засіданні громадської ради з питань інформації та свободи слова при голові Київської обласної держадміністрації 12 жовтня, вона підкреслила, що законопроект передбачає ряд механізмів, які виключать спекуляцію сільськогосподарськими землями після скасування мораторію на їх продаж з 1 січня 2012. Так, за її словами, законопроект передбачає, що купити землю можуть лише громадяни України (фізичні та юридичні особи), фермерські господарства і держава.
 
Крім того, починаючи з 2012 р., державне мито при продажу землі складе 20 тис. грн / га, а потім з кожним роком буде зменшуватися і в кінцевому підсумку складе 10%.
 
При покупці землі покупець повинен буде пройти антимонопольний контроль, що не дозволить йому зосередити в своїх руках велику кількість земель.
 
Відповідно до закону, в однієї особи в руках може бути від 0,9 до 2,1 тис. га землі.
 
За оцінкою експертів, вартість землі в Україну складе від $ 500 до $ 800 за 1 га, в Європі ціна на землю становить від EUR 3 тис. до EUR 5 тис. у Східній Європі та від EUR 10 тис. до EUR 30 тис. в Західній Європі .

Джерело: АПК Информ